ورق آلومینیوم

ورق آلومینیوم معمولاً به همان روش تولید و ساخت صفحه آلومینیوم می باشد، اما برای کاهش ضخامت و پیچ خوردگی در کویلی در انتهای خط، از طریق نورد پیوسته غلتانده می­شود. بعداً، این کویل­ها، از یک تا چند گذر در کارخانه­های نورد سرد، تحت نورد سرد قرار می­گیرند. به منظور نرم کردن بیشتر کویل­های برای نورد سرد و یا تولید خواص مکانیکی مورد نظر، ممکن است کویل­ها در یک کوره گرم شوند. نورد سرد، آخرین مرحله برای برخی از ورق آلومینیوم رنگی است، اما برای افزایش استحکام انواع دیگر ، آنها تحت پردازش دمای بالاتر قرار می­گیرند. ممکن است بعضی از محصولات ورق و فویل نیز با استفاده از فرآیند ریخته­گری تولید شوند، که در آن فلز مذاب وارد ریخته­گر می­شود، ویک کویل نورد گرم تولید می­کند، در نتیجه، مراحل ریخته­گری شمش و نورد گرم را دور می­زند. همچنین حدود 8 درصد پوسته زمین از انواع مختلف ترکیبات آلومینیوم تشکیل شده است. بنابراین آلومینیوم یک منبع تقریباً نامحدود است.

خرید ورق آلومینیوم

صفحه آلومینیوم و کاربردهای آن

صفحه آلومینیوم پرکاربردترین نوع آلومینیوم درهمه بازارهای مهم صنایع میباشد. در بسته­بندی، از ورق آلومینیوم برای تولید قوطی­ها و بسته­ ها استفاده می­شود. در حمل و نقل، به منظور ساخت انواع ورق های فلزی برای بدنه خودرو استفاده می­شود. در وسایل خانگی مثل درب یخچال و وسایل آشپزخانه، با خدمات براش آلومینیوم استفاده می­شود. در صنعت و ساختمان، در نمای فلزی ساختمان به شکل محصولاتی مانند نمای فلزی طرح دار، تایل آلومینیومی، سقف کاذب آلومینیومی سایبان و گاراژهای بدون سقف درمی­آید. همچنین می­توان با خدمات آنادایز آلومینیوم و خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک طیف گسترده ایی از رنگ ها را بر روی ورق ها درآورد و یا با خدمات پانچ  می­تواند برای نمای مشبک فلزی ساختمان استفاده کرد. ازدیگر خدماتی که میتوان بر روی آن اجرا شود پوشش طرح چوب یا دکورال بر روی آلومینیوم میباشد. ویژگی های آن باعث می شود تا استفاده از آن برای دنیای امروز ضروری باشد آلومینیوم بسیار پایدار است.

صفحه آلومینیوم

آندایزینگ آلومینیوم انواع ورق

آندایزینگ آلومینیوم یکی از روشهای پوشش دهی الکتروشیمیایی جهت جلوگیری از خوردگی میباشد. این روش شامل پوشاندن سطح فلز آلومینیوم و بالا بردن ضخامت لایه اکسیدی سطح ورق یا پروفیل میباشد فرایند آندایزینگ آلومینیوم باعث میشود از لایه پایه فلز آلومینیوم جهت خوردگی محافظت شود همچنین یکی دیگر از راههای محافظت از فلز آلومینیوم، پوشش های الکترواستاتیک است که شامل پوشاندن انواع رنگ های پودری کوره ایی بر سطح ورق آلومینیوم و پروفیل میباشد. خدمات الکترواستاتیک برخلاف رنگ های مرطوب سنتی  چکه چکه یا شره نمیکند و به صورت یک لایه یکنواخت برروی سطح ایجاد میشود و به دلیل عملیات پخت در کوره دارای مقاومت بسیار بالایی میباشند.

 

ورق آلومینیوم و کاربرد آن در صنایع نظامی

در کاربردهای مخصوص مانند موارد موجود در ساخت محصول هوا و فضا، نظامی و حمل و نقل، از ورق آلومینیوم استفاده می­شود. صفحه آلومینیومی که برای شکل دهی ماشین­کاری شده است، پوسته­های جت­ها و مخازن سوخت فضا پیما را تشکیل می­دهد. از آن برای مخازن ذخیره­سازی در بسیاری از صنایع استفاده می­شود، که تا حدودی بنا به این دلیل است که برخی آلیاژهای آلومینیوم در دمای بسیار سرد، سخت­تر می­شوند. این ویژگی، در نگهداری مواد برودتی (درجه حرارت بسیار کم)، بسیار مفید است. ورق آلومینیوم برای ساخت مقاطع ساختاری واگن­های راه آهن و کشتی­ها و با اجرای خدمات پانچ cnc وهمچنین زره برای خودروهای نظامی استفاده می­شود. ویژگی های آن باعث می شود تا استفاده از آن برای دنیای امروز و صنایع نظامی بسیارضروری باشد آلومینیوم بسیار پایدار است و در عین حال از وزن کمی برخوردار است، در برابر خوردگی مقاوم است، می تواند در هر شکل تولید شود وغیر سمی است، با مواد دیگر ترکیب می شود و تقریباً به صورت نامحدود قابل بازیافت است.

فروش ورق آلومینیوم

نمای فلزی طرح دار

صفحه آلومینیومی در مکانهایی که بهره وری انرژی از اهمیت بالایی برخوردار است خصوصا در ساختمانهای تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. نمای فلزی طرح دار برای نمای ساختمان با استفاده از ورق آلومینیوم گزینه ای ایده آل میباشند زیرا دارای مقاومت بالا در برابر اشعه خورشید، باران و مقاومت زیاد در برابرنیروی باد میباشند. آلومینیوم فلزی انعطاف پذیر است  و به دلیل وزن پایین برای پروژه ها مقرون به صرف است. برای مثال استفاده از پانل لانه زنبوری آلومینیومی با وزن سبک، اطمینان از کم بودن بار مرده ساختمان را می دهد . این موارد حمل و نصب آن نیز را آسان می کند. میتوان آلومینیوم را براش و یا پولیش زد تا ظاهری جذاب و براق پیدا کند همچنین با  اجرا طیف وسیعی از پوشش های سطحی در برابر خوردگی مقاوم و بدون تعمیر و نگهداری باشند.

صفحه آلومینیومی

صفحه آلومینیومی با شمش­های ورقه­ای از پیش گرم شده شروع می­شود، که می­تواند بیش از 20 تن وزن داشته باشد. از آنجا که فضای کارخانه­های نورد بیشتر شده است، اندازه این شمش­ها نیز افزایش یافته است، اما یک شمش معمولی، تقریباً 6 فوت عرض، 20 فوت طول و بیش از 2 فوت ضخامت دارد. ابتدا شمش تا دمای نورد گرم شده، و به واحد تجزیه یا تفکیک فرستاده می­شود، و تا زمانی که ضخامت به چند اینچ کاهش یابد، در آنجا به جلو و عقب غلتانده می­شوند. به منظور افزایش استحکام آن، بعداً می­تواند به صورت سرد نورد شود، و یا ممکن است با انجام عملیات حرارتی همراه باشد.

صفحه آلومینیومی

 

بالاترین مقاومت آلیاژها، تحت عملیات حرارتی قرار گرفته، و به سرعت تا دمای اتاق خنک می­شوند، و پس از آن، برای رفع تنش داخلی ایجاد شده در طول نورد و عملیات حرارتی کشیده می­شوند. آنها به طور طبیعی در دمای اتاق سخت می­شوند، و یا به شکل مصنوعی در کوره سخت می­شوند، تا ترکیب مطلوبی از استحکام و مقاومت در برابر خوردگی را توسعه بدهند. در نهایت، صفحه آلومینیوم به اندازه نهایی درمی­آید. ورق آلومینیوم تولید شده به این روش در ضخامت کامل قابل استفاده هستند، اما اغلب در انواع اشکال ساده تا پیچیده با خدمات پانچ ورق تولید می­شوند.

ورق پانچ شده رنگی چیست ؟

ورق پانچ شده رنگی شکلی از ورق فلزی است که برای ایجاد طرح و الگوهایی ازسوراخ‌ با دستگاه مخصوص، پانچ یا سوراخ‌ می‌شود. ورق پانچ شده رنگی نازک و مسطح است و می توان آن را به اشکال مختلف برش داد و خم کرد. ورق مورد نیاز برای پانج معمولا از فولاد ضد زنگ، فولاد نورد سرد، آلومینیوم و غیره ساخته می شود. ورق آلومینیوم سوراخ دار برای اولین بار حدود 150 سال پیش برای صنعت معدن به عنوان وسیله ای برای فیلتر کردن زغال سنگ ساخته شد. در ابتدا، فرآیند سوراخ کردن ناکارآمد بود.با گذشت زمان این فرآیند با استفاده از ماشین آلات با استفاده از ماتریس های پانچ که در الگوهای خاصی چیده شده اند، بهبود یافته است.در آمریکای شمالی، ضخامت ورق فلزی بر حسب گیج مشخص می شود. هرچه عدد گیج بزرگتر باشد، فلز نازکتر است. در سایر نقاط جهان، ضخامت ورق فلز به سادگی بر حسب میلی متر اندازه گیری می شود.

آنودایزینگ آلومینیوم ورق های براش خورده

تقریبا تمام ورق های آلومینیومی به دو صورت وجود دارد. آنها یا براش خورده می شوند یا بدون براش هستند. آنودایزینگ آلومینیوم ورق براش خورده به این معنی است که بروی ورق آلومینیوم یک الگوی نسبتا یکنواخت از خراش های سبک که یکنواخت و موازی با یکدیگر هستند وجود دارد. این نوع ورق فلزی آلومینیومی برای ایجاد جلوه های زیبایی ایده آل است و می توانید از آنها برای برجسته کردن ایده های طراحی داخلی خود استفاده کنید. آنها برای کاربردهای خانگی و صنعتی قابل استفاده هستند. آنها کاملاً برای کاربردهای داخلی و خارجی مناسب هستند. به دلیل استحکامی که دارند می توانید از آنها برای کاربردهای ساختمانی استفاده کنید که شامل نمای ساختمان، سقف ها، سیستم های کفپوش و سایر موارد است .بنابراین، کدام نوع از ورق های آلومینیومی برای کاربرد شما مناسب است؟ پس از شناسایی آن، اقدام به خرید کنید. اگر مطمئن نیستید با بهترین تولید کنندگان ورق آلومینیوم مشورت کنید.

خدمات رنگ پودری بهترین پوشش برای صفحه آلومینیومی میباشد

خدمات رنگ پودری نگهداری آسان تری نصبت به  خدمات آندایز شده دارد. اغلب اوقات فقط می توان از یک شوینده ملایم برای تمیز کردن سطح استفاده کرد. البته محیطی که فلز آنودایز در آن استفاده می‌شود نیز می‌تواند تعیین کند که چقدر نگهداری و تعمیر آن آسان است. هزینه اولیه ممکن است بالاتر از روکش های جایگزین دیگر مانند پودری باشد اما از آنجایی که رنگ برروی خود فلز یکپارچه میشود، خدمات رنگ پودری در برابر محو شدن بسیار مقاوم است که این امر به صرفه جویی در رنگ کاری مجدد و با ماندگاری طولانی مدت بدون نیاز به تعمیر و نگهداری باعث میشود گزینه مقرون به صرفه تری باشد.

قیمت ورق آلومینیوم رنگی

همانطور که انتظار می رود، قیمت ورق آلومینیوم رنگی به اندازه ابعاد، نوع خدمات پوششی، ضخامت ورق و نوع طرح بستگی دارد. همچنین صفحه آلومینیوم رنگی را میتوان در اشکال و رنگ های متنوع پودری الکترواستاتیک وآندایزینگ در افکت های پولیشینگ و براشینگ تولید کرد. وزن کم آلومینیوم همچنین به مهار هزینه های کلی ساختمان کمک می کند. صفحه آلومینیوم رنگی می تواند به طور مداوم و بدون از بین رفتن خواص بازیافت شوند. با بازیافت آلومینیوم، بیش از 90 درصد انرژی صرفه جویی شد. در این مجتمع انواع ورقهای آلومینیوم در طرح ها و رنگ های متنوع ارائه میشود جهت استعلام قیمت و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. فلز آلومینیوم مورد استفاده در نما به گزینه ای ایده آل برای ساختمانهایی میباشد که بهره وری انرژی از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین وزن کم این فلز به مهار هزینه های کلی سازه ساختمان نیز کمک می کند.

پانچ ورق

پانچ ورق آلومینیوم با الگوهای سوراخ بزرگ میتواند به عنوان صفحه های محافظ ماشین آلات استفاده شود تا امکان تهویه هوا برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد تجهیزات موتورها و تجهیزات الکترونیکی فراهم شود. پانچ ورق یکی از خدمات پرکاربرد برای ساخت حفاظ و نگهداری دستگاه های الکترونیکی و ایده آل ترین متریال برای پارتیشن بندی فضا های صنعتی میباشند. ورق ها ی آلومینیومی سوراخ دار می توانند به عنوان موانع فیزیکی برای ماشین آلات خودکار نیز استفاده شوند. این یک روش ساده اما موثر برای محافظت از کارمندان در برابر خطرات ناشی از این تجهیزات است. علاوه بر مزایای فنی آلومینیوم در صنعت پانچ عمدتا به دلایل زیبایی استفاده می شود. آلومینیوم به طراحان و تولید کنندگان محصولات تقریباً امکانات نامحدود برای طراحی و توسعه ارائه می دهد. همچنین انرژی مورد نیاز برای بازیافت تنها 5 درصد از محتوای انرژی اولیه است.

نمای فلزی ساختمان

روند رو به رشد در صنعت خدمات پانچ استفاده از طرح های گرافیکی، آرم و تصاویر در صفحات ورق آلومینیوم برای نمای فلزی ساختمان است. گرچه این مورد سالهاست که مورد استفاده قرار می گیرد، اما اخیراً به عنوان ابزاری معماری و روشی برای ایجاد یک طراحی زیبایی برای ساختمانها محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. فرایند کار به این صورت است که تصویر توسط برنامه نویسی رایانه ای روی صفحه ای قرار می گیرد. رندر رایانه ای به دستگاه پانچ منتقل می شود که تصویر را در ورقه های سوراخ دار قرار می دهد و خدمات پانچ اجرا میشود.

خمکاری ورق

خمکاری ورق عملیاتی است که  شامل اعمال نیرو برای تغییر شکل ورق انجام می شود. این کار برای ساخت محصولات با اشکال مورد نیاز برای فرآیندهای مختلف استفاده می شود. در حین خمکاری نیروی خارجی استفاده شده فقط ویژگی های خارجی ورق را تغییر می دهد با این حال پارامترهایی مانند طول و ضخامت، یکسان باقی می مانند. چکش خواری ورق فلز به آن اجازه می دهد تا تحت فرآیندهای شکل دهی مختلف قرار گیرد.روش‌های خمکاری ورق فلزی از این نظر مشابه هستند که هدف نهایی آنها تبدیل ورق به فرم‌های مورد نظر است. با این حال، آنها درعملکرد متفاوت هستند. انتخاب روش خمکاری ورق فلز به عواملی مانند ضخامت، اندازه خم، شعاع خم شدن ورق فلزی وکاربرد مورد نظر بستگی دارد. رایج ترین روش های خمکاری عبارتند از: خمکاری به صورت v، خمکاری به صورت u، خمکاری به صورت رولی، خمکاری به صورت وایپ، خمکاری چرخشی

بهترین ورق فلزی برای خمکاری

مواد رایج برای خمش ورق فلز عبارتند از:

  1. فولاد ملایم: در هر دمایی قابل خم شدن است.
  2. فولاد فنری: پس از فرآیند آنیل( پختن و خنک شدن تدریجی) قابل خم شدن است.
  3. فولاد آلیاژی 4140: قابل خم شدن پس ازفرآیند آنیل.
  4. آلومینیوم 5052: در مقایسه با سایر آلیاژهای آلومینیوم، خم شدن بسیار بالایی دارد.
  5. مس: دارای قابلیت خم شدن بالا

موادی که خمکاری سخت‌تری دارند (اگرچه غیرممکن نیست) عبارتند از آلومینیوم 6061، تیتانیوم، برنج و برنز.

جوشکاری آلومینیوم

جوشکاری آلومینیوم  بر روی انواع ورق آلومینیوم با آلیاژ های مختلف متفاوت است و باید آن را در نظر گرفت اکثر آلیاژهای آلومینیوم یک خواص را نشان می دهند زیرا عمدتاً از آلومینیوم با درصد کمتری از عناصر دیگر تشکیل شده اند. فهرست زیر طبقه بندی سری آلومینیوم و عناصر آلیاژی مربوط به آن را نشان میدهد.

سری 1xxx (آلومینیوم خالص) – هیچ عنصری به آن اضافه نشده است

سری 2xxx (قابل عملیات حرارتی) – مس

سری 3xxx (غیر قابل عملیات حرارتی) – منگنز

سری 4xxx (غیر قابل عملیات حرارتی) – سیلیکون

سری 5xxx (غیر قابل عملیات حرارتی) – منیزیم

سری 6xxx (قابل عملیات حرارتی) – منیزیم و سیلیکون

سری 7xxx (قابل عملیات حرارتی) – روی

سری 8xxx – عناصر دیگر