سقف کاذب تایل آلومینیومی

تایل آلومینیومی یا سقف کاذب آلومینیومی محبوب ترین محصول در میان انواع تایل میباشد، که با اندازه­ها و الگوهای متنوع توسط خدمات پانچ ورق اجرا میشود. تایل فلزی سقف کاذب در حین ارائه کار تزئینی و زینتی، مقاومت بالا، عبور نور و عایق بودن صدا را امکانپذیر می­سازد. این نوع سقف کاذب فلزی، در برابر خوردگی مقاوم هستند، و معمولاً در طراحی داخلی و خارجی ساختمان های مدرن مورد استفاده قرار می­گیرند. از ویژگی­های مثبت تایل سقف کاذب آلومینیومی میتوان به وزن سبک این محصول نصبت به سایر فلزات اشاره کرد زیرا که آلیاژ آلومینیوم، یکی از سبک­ترین فلزات است و آن را برای تجهیزات سبک مناسب می­کند در نتیجه در سرعت نصب و اجرای کار را بسیار تاثیر گذار میباشد. تایل های فلزی در ساختمان های تجاری، مسکونی و صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند همچنین در فروشگاه ها، ادارات، هتل ها، بیمارستان ها و غیره نیز کاربرد دارند.

تایل آلومینیومی

سقف کاذب آلومینیومی

سقف کاذب آلومینیومی که به تایل فلزی سقف کاذب معروف هستند، مصالح ساختمانی سبکی هستند که برای پوشش سقف زیر سقف اصلی استفاده می شوند. این تایل ها که در یک شبکه آلومینیومی قرار می گیرند به عنوان عایق حرارتی عمل میکند اما معمولاً برای بهبود زیبایی بصری و آکوستیک اتاق( کنترل و جذب صدا) طراحی شده اند. تایل آلومینیومی می توانند نور را منعکس کنند تا کارایی سیستم های روشنایی را افزایش داده و هزینه های انرژی را کاهش دهند. آنها همچنین می توانند به طور موثر سر و صدا را مسدود یا کاهش دهند. برای سالیان متمادی  تایل های سقفی  از کاشی های سفید ابتدایی ساخته می شدند  اما نوآوری های امروزه گزینه های متنوعی در اندازه، طرح و رنگ ارائه میدهد. همچنین فلز، شیشه و چوب نیز به عنوان مواد تخصصی محبوبیت زیادی پیدا کرده اند که میتوان  در الگوها، بافت ها و اشکال بصری گوناگون و متنوع اجرا شود.

سقف کاذب آلومینیومی

مضرات سقف کاذب PVC

باید در نظر داشته باشید که  PVC بسیاری از مواد شیمیایی سمی از جمله ترکیبات مضر دیوکسین را آزاد می کند. کلرید وینیل  که در تولید PVC استفاده می شود همچنین خطری جدی برای کارگران ایجاد می کند. فتالات ها  که به شدت با آسیب هورمونی ارتباط دارند اغلب به PVC اضافه می شوند و ممکن است در خانه شما به هوا منتقل شوند. برخی از مطالعات نشان می دهد که فتالات در هوای داخل خانه ممکن است خطر ابتلا به آسم را افزایش دهد. بنابراین به دنبال سقف کاذب فلزی محتوای بازیافتی باشید که  بازیافت آنها آسان باشد مانند تایل آلومینیومی و از نظر آلایندگی آزمایش شده و دارای گواهینامه Greenguard Gold هستند.

چرا سقف کاذب آلومینیومی پرکاربرد ترن

بر خلاف سقف های کاذب pvc سقف کاذب آلومینیومی سوراخ دار مقاومت تر و و طول عمر بالایی دارند که باعث می شود پرکاربردترشوند. برای مثال می توان از آن برای فیلتر کردن، جداسازی، محافظت، عایق صدا، تزئین، استفاده کرد. تایل آلومینیومی مشبک بسیار متنوع و گزینه مناسب برای دستیابی به اهداف طراحی هستند. به ویژه انتخاب  تایل آلومینیومی با الگوهای خاص سوراخ  از نظر کاهش وزن، کنترل جریان هوای داخلی و صرفه جویی در انرژی برای پروژه های منحصر به فرد و خاص در نظر گرفته می شود.

قیمت تایل آلومینیومی

قیمت تایل آلومینیومی  بسته به نوع خدمات پوششی ازجمله رنگ های پودری الکترو استاتیک، خدمات آندایزینگ، نوع طرح برای اجرای خدمات پانچ، خدمات خم کاری و نوع ضخامت تایل میباشد. از تایل فلزی سقف کاذب مشبک یا سوراخ دارمی توان برای فضاهای مختلف از جمله مکان های تجاری، اداری و دیگر فضاهای عمومی استفاده کرد. آنها به طور گسترده ای به عنوان سقف کاذب فلزی و دیگر کاربردهای معماری در طیف وسیعی از الگوهای مختلف سوراخکاری که متناسب با نیازهای مکانیکی و زیبایی است مورد استفاده قرار می گیرند. پانل های مشبک میتواند از جنس فولاد، آلومینیوم و …باشد. این تایل سقف کاذب مشبک یا سوراخ دار درطیف وسیعی ازکاربردهای مختلف مانند انواع تایل آکوستیکی دیوار و سقف، وسایل تزئینی سبک، سایه بان و موارد بسیار دیگر استفاده کرد.

قیمت تایل آلومینیومی

خدمات خمکاری ورق

خدمات خمکاری ورق فرآیندی است که با اعمال نیرو به ورق باعث خم شدن آن در یک زاویه و ایجاد شکل مورد انتظار می شود که اغلب به شکل “V” یا “U” منجر می شود. پرس بریک ابزاری است که برای خم کردن ورق فلز استفاده می شود و برای این کار از پانچ و قالب استفاده می شود. انواع مختلفی از خدمات خمکاری ورق  و پرس بریک وجود دارد که سطوح مختلفی از نیروی اعمال شده را ارائه می دهد مانند مکانیکی، پنوماتیکی، هیدرولیک و CNC.

پرس مکانیکی : دو مزیت اصلی پرس مکانیکی سرعت و دقت است با این حال سایر پرس ایمن تر و آسان تر هستند مانند پرس ترمز CNC.

پرس پنوماتیک : در پرس پنوماتیک یک کمپرسور برای تامین نیروی هوا برای خم کردن ورق های فلزی استفاده می شود. این نوع پرس اغلب زمانی استفاده می شود که فشار کمی مورد نیاز باشد. برای مثال این پرس برای خم کردن قطعات کوچک فلز بهترین گزینه است.

انواع تایل

انواع تایل سقفی یا سقف های کاذب بر اساس نوع متریال و کاربردشان می توانند انواع مختلفی داشته باشند. هر ماده مزایا و معایب منحصر به فردی دارد ومی تواند ویژگی های کاربردی و زیبایی را ارائه دهد. سقف های کاذب علاوه بر زیبایی، ویژگی های کاربردی را نیز ارائه می دهند. به عنوان مثال، سقف های کاذب آکوستیک خوبی را ارائه می دهند که در آن صداهای مورد نیاز را می توان تقویت کرد و در عین حال صداهای ناخواسته را به حداقل رساند. همچنین تایل آلومینیومی فضایی برای قرار دادن سیم های برق، لوله ها و مجاری تهویه مطبوع فراهم می کنند. سقف های کاذب می توانند نور را منعکس و پخش کنند و نیاز به نور مصنوعی غیر ضروری را کاهش داده و در نتیجه مصرف انرژی را کاهش دهند. این پانل های سقفی ویژگی های ایمنی در برابر آتش و مقاومت در برابر رطوبت را نیز ارائه می دهند.

تایل فلزی سقف کاذب دارای چه ویژگی میباشند؟

تایل فلزی سقف کاذب آلومینیومی ویژگی های بسیاری دارند اولین ویژگی مقاومت آنها در برابر خوردگی بوده، و نیازی به تعمیر و نگهداری ندارد. در مقایسه با سایر انواع تایل، از نسبت قدرت بالایی برخوردار می­باشد، که تقریباً یک سوم آهن، فولاد، مس یا برنج وزن دارد. سقف کاذب فلزی آلومینیوم، غیر سمی بوده و در تجهیزات سوله های تهیه مواد غذایی و بیمارستان ها هم قابل استفاده می­باشد. برخی از کاربردهای تایل آلومینیومی در فضا های عمومی و باز عبارتند از ایستگاه مترو، ایستگاه راه آهن، پایانه های مسافربری میباشد. اشاره به این نکته جالب می­باشد که آلومینیوم، فراوان­ترین عنصر فلزی در پوسته زمین است، و براساس وزن، حدود 8% آن را تشکیل می­دهد.

انواع تایل آلومینیومی

تایل آلومینیومی همراه با خدمات آنادایز آلومینیوم

بهترین نوع خدمات پوششی تایل آلومینیومی اجرای خدمات آنادایز آلومینیوم و یا خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک میباشد.
که انتخاب هر یک از این دو نوع خدمات طیف گسترده ای از آلومینیوم رنگی را در اختیار شما قرار میدهد. یکی از دلایل دیگر انتخاب خدمات آنادایز آلومینیوم و خدمات رنگ پودری است که از دوام بالایی در برابر اشعه یو وی و بارانهای اسیدی برخوردار هستند، و برای سال­ها قابل استفاده می­باشند. این مسئله در کاربردهای صنعتی مختلف بسیار حائز اهمیت است.
آشکارترین کاربرد های تایل سقفی  کاذب آلومینیومی را در سقف فلزی ساختمان­های مدرن خود داریم. دلایل بسیاری برای محبوبیت گسترده سقف کاذب آلومینیومی وجود دارد. که به چند موارد آن اشاره میکنیم : بادوام می­باشد، مقاومت نصبتا بالایی در برابر حریق دارد، هیچ تأثیر نامطلوبی بر محیطی مانند سقف بتنی ندارد و در آخر قیمت تایل آلومینیومی مقرون به صرفه میباشد.

قیمت تایل آلومینیومی

تایل سقف کاذب

تایل سقف کاذب با پیشرفت تکنولوژی مزایای بیشتری را نیز برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان این محصولات ارائه کرده است. از آنجا که تولید این محصولات مطمئن­تر شده است، کاربرد آنها نیز ایمن­ترشده در نتیجه تولید تایل آلومینیومی مقرون به صرفه­ تر نیز شده­اند، زیرا می­توانند آنها را درحجم بالا تولید کنند. محصولات حاصل از ورق­های آلومینیومی، دوام بی­نظیری را نیز ارائه می­کنند، و در حال حاضر، می­توانید با استفاده از تکنیک­های تولید مدرن، طرح­ها و سبک­های مختلفی را به کار بگیرید.

سقف کاذب فلزی

سقف کاذب فلزی توسط شرکت­های تولیدی بسیاری در کشور تولید میشوند، که تایل آلومینیومی با کیفیت بالا ارائه می­کنند، همچنین مجتمع صنعتی آلوم تکنیک متال که علاوه بر ارائه تایل سقفی  کاذب آلومینیومی ارائه­دهنده چندین خدمات در خصوص خمکاری ورق آلومینیوم و  پانچ cnc ورق آلومینیوم برای اجرای سقف و نمای فلزی طرح دار ساختمان های مدرن میباشد. فلزاتی مانند آلومینیوم و آهن گالوانیزه به طور گسترده ای در سقف های کاذب استفاده می شوند. این  فلزات از نظر ماهیت سخت و بادوام هستند. تایل سقف کاذب را می توان به راحتی نصب کرد و نیاز به تعمیر و نگهداری بسیار کمی دارد. همچنین می توان آنها را به راحتی برداشته و مجدداً نصب کرد که باعث می شود لوله های آب، مجاری AC و سیم های برق دور از نمایش عمومی قرار گیرد. پانل های سقفی فلزی را می توان با روش های متنوع پوشش های سطحی برای افزایش جذابیت زیبایی، پوشش داد.

سقف تایل آلومینیومی

خدمات پانچ ورق فلزی

خدمات پانچ ورق فلزی در معماری معاصر بسیار محبوب هستند زیرا دارای طرح‌های خلاقانه و منحصربه‌فرد همچنین دارای مزایای کاربردی بسیاری هستند. مواد ورق فلزی مورد استفاده در پانچ متفاوت است. آلومینیوم، مس، فولاد ضد زنگ، تیتانیوم، برنج و سایر فلزات و همچنین خواص آنها نیز متفاوت است، که می تواند متعاقباً بر کیفیت خدمات پانچ ورق فلزی تأثیر بگذارد. پیشرفت های امروزی در فن آوری های پانچ فلز به سازندگان اجازه می دهد تا تکنیک های پانچ خودکار را انجام دهند. اگرچه پرس های پانچ کوچک هنوز به صورت دستی برای کارهای خاص مانند تایل آلومینیومی، تولید سفارشی یا اجراهای کوچک کار می کنند اما امروزه پانچ صنعتی ورق فلزی در دستگاه های پانچ خودکار که با برنامه نویسی CNC کار می کنند، انجام می شود

برخی از انواع تایل عبارتند از:

تایل سقف کاذب : pop

گچ (POP) یکی از رایج ترین مصالح مورد استفاده در انواع کاربردهای سقف تجاری و مسکونی است. POP اساساً گچ بدون آب است که به صورت پودر موجود است. POP علاوه بر اینکه عایق خوبی برای سرما و گرما است، بدون نیاز به تعمیر و نگهداری و بسیار بادوام است. مهمترین اشکال POP تمایل به ترک خوردگی در طول زمان است.

تایل سقف کاذب چوبی:

سقف های کاذب چوبی دارای الگوها و بافت های طبیعی هستند و بیشتر برای آب و هوای سرد مناسب هستند. پانل های چوبی به دلیل هزینه بالای مواد و هزینه بالای نگهداری از جمله پانل های گران قیمت هستند اما شما میتوانید از لوور آلومینیومی طرح چوب استفاده کنید که هم از مقاومت بلاتری برخوردار هستند و هم نیازی به نگداری ندارند. با این حال اگر بودجه مسئله نیست پانل های سقفی چوبی، زیبایی و ظاهری غنی و پیچیده به سقف می بخشد.

تایل سقف کاذب چوبی

سقف کاذب گچی:

گچ سولفات کلسیم است که به عنوان یک ماده معدنی تبخیری موجود است. این ماده به دلیل عایق حرارتی و صوتی، وزن سبک و مقاومت در برابر آتش، یک ماده محبوب برای سقف های کاذب است.

سقف کاذب فیبردار:

سقف های کاذب فیبردار یا الیافی به دلیل ویژگی های عایق صوتی و حرارتی خود به عنوان سقف های صوتی یا عایق صدا شناخته می شوند. تایل های سقفی الیافی دارای استحکام ، سختی و مقاومت در برابر آتش هستند و آنها را برای کاربردهای تجاری در مکانهای پر سر و صدا مانند مراکز خرید، نمایشگاه ها و … بسیار مناسب می کند. با این حال پانل های سقفی از جنس فیبر برای مصارف مسکونی مناسب نیستند، زیرا فاقد جذابیت زیبایی هستند اما تایل آلومینیومی به دلیل امکان انواع خدمات پوششی و مقاومت از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

تفاوت تایل آلومینیومی  با سقف های کاذب شیشه ای:

سقف های کاذب شیشه ای تفاوت زیادی با تایل آلومینیومی دارند. شیشه که یک ماده غیر کریستالی اما شفاف است و یک ماده خوب برای بهبود زیبایی سقف کاذب است. به دلیل ماهیت شکنندگی، کاربردهای محدودی دارد اما با افزودن مواد افزودنی مناسب می توان شکنندگی آن را کاهش داد. از شفافیت آنها می توان برای بزرگتر نشان دادن فضاهای کوچک استفاده کرد. پانل های سقفی شیشه ای می تواند راه حل مناسبی برای سقف در موسساتی مانند کتابخانه ها، رستوران ها، فروشگاه های کتاب و جواهرات باشد.

سقف کاذب پارچه ای و چرم مصنوعی:

سقف های کاذب پارچه ای و چرم مصنوعی بیشتر زینتی هستند تا کاربردی. آنها می توانند یک محیط خاص ایجاد کنند زیرا می توانند در طرح های پیچیده تولید شوند تا با بقیه فضاهای داخلی مطابقت داشته باشند. از آنجا که از نظر عملکرد ضعیف هستند  اما از نظر زیبایی قوی هستند و در موقعیت های موقتی مانند نمایشگاه ها یا رویدادها مفید هستند.

سقف کاذب PVC:

پلی وینیل کلراید (PVC) یک ماده پلاستیکی ایده آل برای سقف های کاذب در گاراژ، زیرزمین، آشپزخانه، توالت و حمام است. پانل های سقفی PVC یک جایگزین بسیار مقرون به صرفه برای سایر پانل های گران قیمت از جمله تایل آلومینیومی است. نصب و نگهداری این پنل ها آسان است. آنها سبک هستند و در برابر رطوبت و موریانه مقاوم هستند. آنها تحت تأثیر اشعه ماوراء بنفش قرار نمی گیرند و همچنین می توانند رنگهای مختلف رنگ آمیزی شوند. با این حال باید در نظر داشته باشید که  PVC  مواد شیمیایی سمی و سرطان زا از جمله ترکیبات مضر دیوکسین را آزاد می کند که میتواند مشکلات تنفسی و آسم را افزایش دهد. اما این مشکلات در تایل آلومینیومی وجود ندارد.

سقف کاذب