پانچ آلومینیوم اختصاصی

پانچ آلومینیوم اختصاصی یک فرآیند برش است که در آن ورق آلومینیوم با اعمال نیروی پرس پانچ منجر به ایجاد سوراخ ها و برش هایی با اشکال هندسی( مربع، دایره، الماسی و..) در اندازه های مختلف میشود. دستگاه پرس، پانچ را با سرعت زیاد به سمت پایین و داخل قالب زیر هدایت می کند و قالبی که در زیر ورق آلومینیوم قرار دارد دارای بریدگی به شکل مورد نظر است و معمولاً از پانچ ها و قالب هایی با اشکال استاندارد استفاده می شود اما ابزارهای سفارشی می توانند برای پانچ کردن اشکال پیچیده ساخته شوند. فرآیند پانچ آلومینیوم را می توان بر روی یک پرس پانچ دستی انجام داد اما امروزه پرس های پانچ( سی ان سی ) رایج ترین هستند. یک پرس پانچ CNC می تواند به صورت هیدرولیکی، پنوماتیکی یا الکتریکی کار کند و حدود 600 پانچ در دقیقه ایجاد کند.

پانچ ورق

پانچ ورق آلومینیوم بسیار ساده است زیرا آلومینیوم فلزی است که بسیار انعطاف پذیر است بنابراین ایجاد سوراخ بر روی ورق ها آسان میشود ومی توان انواع اشکال را بدست آورد، شکل پذیری آلومینیوم می تواند همه اینها را مدیریت کند. برخلاف بسیاری از فلزات که چگالی بالا آنها ممکن است سرعت کاررا طولانی‌تر کند، وزن کم این آلیاژ فرآیند ساخت ورق پانچ آلومینیوم اختصاصی را سرعت می‌بخشد و در عین حال محصولی با وزن سبک را به خریدار تحویل می‌دهد. ویژگی منحصربه ‌فرد ورق پانچ آلومینیوم این است که می‌تواند نور را منعکس کند زیرا به دلیل رنگ نقره‌ای روشن کاربرد جذابی در کاربردهای معماری دارد. علاوه بر این خواص مقاومت در برابر خوردگی ورق پانچ شده فلزی سوراخ دار ارزش کاربردی دارد به خصوص که همراه با چگالی کم آن، می تواند به عنوان یک ماده مهندسی مفید استفاده شود. دلیل دیگر انتخاب این ماده برای ساخت ورق پانچ شده رنگی آلومینیومی سوراخ دار، هزینه نسبتا پایین آن با خواص مکانیکی مناسب است.

پانچ ورق اختصاصی

کاربردهای ورق پانچ آلومینیوم

 1. ایده آل برای سازه های داخلی و خارجی
 2. سطوح تزئینی
 3. عناصر معماری
 4. دیوارها و سقف های مقاوم در برابر صدا
 5. پانل های آکوستیک برای کنترل صدا
 6. آفتابگیر برای کنترل نور
 7. پخش کننده های هوا برای تجهیزات HVAC

خمکاری ورق اختصاصی

خمکاری ورق اختصاصی به ضخامت ورق بستگی دارد. هرچقدرضخامت ورق بیشتر باشد نیروی لازم برای خمش بیشتر میشود در نتیجه استهلاک و گرمای بیشتر ایجاد کرده در مقابل ورق های با ضخامت کم به راحتی خم میشود درنتیجه بر قیمت نهایی خمکاری تاثیر میگذارد.

 1. جنس ورق
  با توجه به الزامات پروژه خود ماده اولیه مناسب را انتخاب کرده و براین اساس هر ماده خام و فرآیند خمکاری ورق و پانچ آلومینیوم اختصاصی مناسب آن هزینه های متفاوتی را ارائه می دهد. فولاد نرم، آلومینیوم( آلیاژ 5052 و6061) برنج، مس، تیتانیوم و … نمونه هایی از برخی مواد رایج برای فرآیند خمکاری هستند.
 2. تعداد سفارش
  به طور طبیعی این یک عامل مهم برای بررسی قیمت خمکاری ورق است. هنگامی که مشتری مقدار زیادی از ورق فلزی مشابه را سفارش می دهد، قیمت واحد کاهش می یابد. مواد اولیه، قیمت قالب ها و ابزار مورد نیازبرای خمکاری را می توان هنگام سفارش در تعداد زیاد با تخفیف خریداری کرد.

ورق مشبک پانچ آلومینیوم اختصاصی

ورق مشبک یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین محصولات فلزی موجود در بازار امروز است. ورق مشبک پانچ آلومینیوم اختصاصی می تواند از ضخامت کم تا زیاد متغیر باشد و می تواند دارای حفره های کوچک یا بزرگ و از نظر زیبایی شناسی در شکل ها و طرح های مختلف باشد. این تنوع باعث می شود ورق پانچ نما برای بسیاری از کاربردهای معماری و فلزات تزئینی ایده آل باشد. نمای پانچ متال یک انتخاب اقتصادی برای پروژه شما است علاوه بر آن مواد جامد را فیلتر می کند و نور، هوا و صدا را پخش می کند. همچنین نسبت مقاومت به وزن بالایی دارد. جنس نمای ورق پانچ میتواند از آلومینیوم، گالوانیزه، فولاد ضدزنگ، برنج و یا برنز باشد و می توان به هر ضخامت، اندازه سوراخ و الگوی سوراخ به صورت سفارشی تولید کرد. ورق مشبک یک ماده اقتصادی و زیبایی شناختی است که در بازار فلز بسیار محبوب است و برای بسیاری از کاربردها ایده آل است.

رایج ترین کاربردهای ورق مشبک عبارتند از:

 1. صفحه های فلزی
 2. دیفیوزرهای فلزی
 3. حفاظ های فلزی
 4. فیلترهای فلزی
 5. دریچه های فلزی
 6. تابلوهای فلزی
 7. کاربردهای معماری
 8. موانع ایمنی

پانچ سی ان سی ورق

پانچ سی ان سی ورق به عنوان ورق مشبک نیز شناخته می شود اغلب در کابردهایی استفاده می شود که نیاز به افزودن ارزش زیبایی شناختی وجود دارد. آنها به ظاهر خوبشان معروف هستند. چنین کاربردهایی شامل طراحی داخلی/خارجی، ساخت سقف، سایه‌بان خورشید، صفحه‌نمایش و سایر پانل‌های تزئینی برای ساخت و ساز و معماری است. ورق پانچ سی ان سی در صنایع ساختمانی، مراکز خرید و استادیوم ها نیز استفاده می شود. ورق های آلومینیوم آنودایز شده بیشترین استقبال را دارند آنودایز فرآیندی است که در آن لایه‌ای از اکسیژن به ورق فلزی وارد می‌شود و در نتیجه ضخامت آن افزایش می‌یابد. این بدان معنی است که پانچ آلومینیوم اختصاصی آنودایز شده دارای یک لایه اکسیژن هستند. هدف این لایه افزایش مقاومت فلز در برابر اثرات سایش و خوردگی است. از ورق های آلومینیوم آنودایز شده معمولاً برای نماهای مدرن استفاده می شود.