نمای فلزی ساختمان

نمای فلزی ساختمان که به عنوان یکی از مهمترین جنبه های طراحی در نظر گرفته میشود نه تنها از فضای داخلی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی محافظت می کند بلکه یکی از ویژگی های اصلی یک ساختمان نمای آن است. به عبارت دیگر، روکش نما جذابیت و تصویر ساختمان را تعیین می کند، بنابراین باید زیبا به نظر برسد و از بالاترین کیفیت برخوردار باشد. انتخاب نوع فلز تحت تأثیر فاکتورهای خاص پروژه قرار می گیرد از جمله زیبایی شناسی، سازگاری با محیط زیست، شرایط آب و هوایی، سیستم ساختاری، ماهیت مصالح مجاور و قیمت نمای فلزی ساختمان. متداول ترین فلزاتی که برای نمای فلزی لیزری ساختمان های مدرن شهر استفاده می شود، کامپوزیت، آلومینیوم، چوب و آهن هستند. همه این فلزات از نظر کیفیت بالا، پایداری و مقرون به صرفه بودن دارای مزایای خود هستند.اما استفاده از ورق آلومینیوم رنگی برای سازه هایی که نیاز به نگهداری کم، دوام و پایداری داشته باشند انتخاب مناسب تری است.

نما آلومینیوم

مقاوم در برابر اشعه uv

مقاوم در برابر باران های اسیدی

نمای فلزی لیزری ساختمان

نمای فلزی لیزری ساختمان به طور کلی دارای هسته نئوپرن است آن را به گزینه ای ایده آل برای ساختمانهایی تبدیل می کند که بهره وری انرژی از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین وزن کم این فلز به مهار هزینه های کلی سازه ساختمان نیز کمک می کند.

  • ساخت سریع و بادوام
    نمای فلزی طرح دار آلومینیوم مقاوم در برابر خوردگی میباشد و نیازی به نقاشی ندارد، نیازمند حداقل تعمیر و نگهداری است، و برخلاف بتن، به زمان فرآوری نیاز ندارند.

  • همساز با محیط زیست
    بنا به دلایل متعددی، آلومینیوم، یکی از اجزای مهم نمای فلزی ساختمان سبز و پایدار در نظر گرفته می­شود. این فلز به آسانی بازیافت می­شود، و در طول فرآیند، مقدار زیادی  از خواص خود را از دست نمی­دهد. علاوه بر این، فرآیند بازیافت، انرژی مصرفی را در مقایسه با انرژی مورد نیاز برای تولید آلومینیوم جدید از مواد اصلی خود، تا بیش از 90 درصد کاهش می­دهد.