خدمات برشکاری ورق

خدمات برشکاری ورق به صورت لیزری یکی از چالش برانگیزترین فرآیند ها می باشد. این بدان معنا نیست که نمی توان آلومینیوم را برش داد اما نیاز به کمی تخصص دارد زیرا ایجاد یک لبه تمیزهنگام پردازش آلومینیوم با لیزر ممکن است دشوار باشد. در این مقاله سعی شده برخی از خواصی را که آلومینیوم را به یک ماده چالش برانگیز برای پردازش لیزرتبدیل میکند ارائه شود.
اولین چیزی که باید ذکر کرد این است که آلومینیوم چه ویژگی های منحصر به فردی را برای پردازش لیزر به ارمغان می آورد؟ آلومینیوم دارای برخی خواص است که واکنش متفاوتی به پرتوهای لیزر نشان می دهد. این خواص به بازتابندگی، ساختار مولکولی و هدایت حرارتی آلومینیوم مربوط می شود. برش ساختارهای مولکولی جامد و پایدار آسان تر از ساختارهای نرم است.

پانچ ورق آلومینیوم چیست؟

پانچ ورق آلومینیوم نوعی خدمات است که برای ایجاد طرح های مختلف (ازاشکال گرد استاندارد گرفته تا الماس، صلیب، مربع و..) با دستگاه مخصوص پانچ سوراخ می شود. پانچ ورق آلومینیوم مزایای زیادی دارد زیرا باعث صرفه جویی در وزن، عبور نور، مایع، صدا و هوا می شود. همچنین می تواند به عنوان یک عنصر طراحی مدرن، جلوه تزئینی برای ساختمان ایجاد کند. یکی از مهمترین ویژگی های این ورق مقاومت در برابر خوردگی ناشی از قرار گرفتن در معرض عناصر جوی است. حتی در برابر تماس طولانی مدت با برخی از مواد شیمیایی که معمولاً در محیط‌های بیرونی یافت می‌شوند مقاومت می‌کند، و آن را به گزینه‌ای عالی برای کاربردهای معماری که نیاز به دوام دارند بدون به خطر انداختن زیبایی‌شناسی یا یکپارچگی ساختاری، تبدیل می‌کند.

  1. ویژگی های ورق آلومینیوم سوراخ دار
  2. بسیار پرکاربرد
  3. به طور طبیعی سبک وزن
  4. در برابر خوردگی بسیار مقاوم است
  5. بادوام و ماندگار