نمای کرتین وال بهترین نمای شیشه ایی ساختمان

نمای کرتین وال یک روکش دیوارغیر باربر یا خود ایستا است که برروی نمای بیرونی ساختمان های معمولا تجاری نصب می شود تا به آنها نما شیشه ای یک دست از بالا به پایین دهد. فراتر از بحث زیبایی شناسی، نمای شیشه ای کرتین وال به منظور محافظت از ساختمان در برابر نفوذ آب و هوا است. نمای کرتین وال ضد نفوذترین و مقاوم ترین سیستم روکش فلزی و دیوار خارجی موجود میباشد. نمای شیشه ای لامل یا نمای شیشه ای کرتین وال به طور کلی ازفریم های آلومینیومی و پانل‌های شیشه ای تشکیل می‌شود تا نمای فلزی ساختمان را از طبقات پایین تا سقف محصور کند. کرتین وال در انواع سیستم های مختلف موجود است که شامل سیستم استیک، سیستم یونیتایزد، سیستم فیس کپ و ساختار شیشه ای (فریملس) می باشد. ازدیگر مزایای نما کرتین وال این هست که از نظر حرارتی و بهره وری انرژی کارآمد هستند.

ضد خوردگی

مقاوم در برابر اشعه یو وی

بهترین نمای شیشه ایی

نمای شیشه ای لامل

نمای شیشه ای لامل که به نما کرتین وال معروف است، سیستمی بسیار جدید و به روز است که بیشترین تاثیر را در نمای ساختمان و کاهش انرژی دارد. نما کرتین وال برای مقاومت در برابر نفوذ هوا و آب، نوسانات ناشی از باد و نیروهای لرزه ای وارد بر ساختمان طراحی شده است. این نوع نما وزن بالایی دارد اما ساختمان وزن این نما را تحمل نمی کند. نمای کرتین وال هیچ بار مرده ای را از ساختمان به جز وزن بار مرده خود حمل نمی کند درنتیجه مقاومت ساختمان به زلزله افزایش پیدا میکند.

نمای شیشه ای لامل انواع مختلفی دارد که به شرح زیر است:

انواع لامل آلومینیومی

انواع لامل فولادی

انواع لامل چوبی

مزایای نمای شیشه ای لامل

  • یکپارچگی ساختار

  • مقاومت در برابر رطوبت، باد، گرما و زلزله

  • نگهداری کم

  • تنوع رنگ آمیزی لامل

  • ساخت سریع و نصب آسان

  • کیفیت بالا و قیمت پایین

لامل چیست؟

لامل مقطع پروفیل آلومینیومی اکسترود شده است که زیر بنای نصب سیستم کرتن وال میباشد. سیستم نمای شیشه ای لامل یکی از ویژگی های متمایز معماری مدرن بوده است. طور معمول این سیستم از پنل های شیشه ای یا فلزی همرا با پروفیل های آلومینیومی تشکیل شده است و افزایش استقبال ازآن  به تجارت تولید کنندگان شیشه و آلومینیوم رونق زیادی بخشیده است. در نمای کرتین وال پروفیل ها به صورت افقی و عمودی موسوم به ترنسم و مولین بر روی نما قرار گرفته و در فضای خالی بین لاملها پنل های شیشه ای همرا با لاستیک های اپی دی ام جهت آب بندی و شکست حرارتی نصب میشود. در بازار سه نوع از جمله لاملهای آلومینیومی، فولادی و چوب موجود میباشد که پرطرفدارترین نوع آن لامل های آلومینیومی میباشد. از خصوصیات پروفیل لامل های آلومینیومی خاصیت رنگ پذیری و حفظ آن به خصوص رنگ های آنادایز در دراز مدت میباشد